Online bankingServis24 je název přímého bankovnictví České spořitelny. Pod značku Servis24 patří nejen internetové bankovnictví, ale i mobilní aplikace, které jsou k dispozici pro různé typy smartphonů a také telefonické bankovnictví. Všechny typy přímého bankovnictví Servis 24 jsou klientům České spořitelny k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Kdo může využívat služby?

Služby internetového bankovnictví Servis24.cz mohou využívat fyzické osoby, které už dosáhly alespoň 15 let věku. Službu si mohou sjednat jak běžní občané, tak právnické osoby nebo podnikatelé. Abychom ale mohli Servis24 začít používat, musíme mít nejdříve u České spořitelny založený osobní, sporožirový, případně jiný typ bankovního účtu. Co se týká mobilních aplikací Servis24.cz, tak ty mohou využívat majitelé chytrých telefonů s operačním systémem iOs (tedy iPhonů), nebo Android. Naopak pro Windows Phone tato aplikace zatím k dispozici není. U telefonického bankovnictví pak můžete tuto službu využívat z jakéhokoli mobilního telefonu nebo pevné linky a to jak z domova, tak ze zahraničí.Začínáme s Internetbankingem – první přihlášení na účet

K tomu, abychom se mohli přihlásit do našeho účtu na Servis 24 nám stačí jakýkoliv počítač připojený k internetu. Otevřeme si internetový prohlížeč a do adresního řádku zadáme www.servis24.cz. Zobrazí se nám úvodní stránka internetového bankovnictví České spořitelny s informací o tom, že právě probíhá test našeho prohlížeče. Tento test trvá jen pár sekund a vzápětí jsme na hlavní stránce, na které provedeme přihlášení na náš účet. Nejdříve zvolíme způsob přihlášení – buď klasicky prostřednictvím klientského čísla a hesla nebo přes klientský certifikát. Pokud se heslem přihlašujeme poprvé, klikneme na odkaz První přihlášení. Následně zadáme naše klientské číslo a čtyři vybraná čísla z bezpečnostního kódu a pak klikneme na Přihlásit. Další krok závisí na tom, zda máme nastavené bezpečnostní sms zprávy. Pokud ano, zadáme kontrolní sms kód, který nám přišel na náš mobilní telefon a klikneme na Odeslat. Pokud tyto bezpečnostní smsky nastavené nemáme, zadáme naše heslo pro Telebanking a klikneme na Odeslat. Poté si zvolíme vlastní heslo, pod kterým se budeme do našeho internetového bankovnictví Servis 24 přihlašovat a klikneme na tlačítko Nastavit heslo.

Přihlášení na Internetbanking

Přihlášení na internetové bankovnictví České spořitelny Servis24 můžeme provést, jak už jsme si řekli, dvěma způsoby. Prvním z nich je klasické přihlášení pomocí klientského čísla a hesla. Druhou možností je přihlášení Servis24 prostřednictvím klientského certifikátu. Při přihlášení pomocí hesla zadáme naše klientské číslo a heslo, které jsme si sami nastavili při našem prvním přihlášení do této služby. Klikneme na tlačítko Přihlásit a jsme v našem účtu. Pokud na toto heslo zapomeneme, klikneme na odkaz Zapomenuté/zablokované heslo a postupujeme stejným způsobem jako u našeho prvního přihlášení, tedy zadáním klientského čísla a vybraných znaků z bezpečnostního kódu atd. U přihlášení pomocí klientského certifikátu musíme vložit čipovou kartu do čtečky a poté kliknout na Přihlásit. U tohoto způsobu přihlášení patří mezi podporované operační systémy Windows XP, Windows Vista a Windows 7 a z prohlížečů pak Mozilla Firefox a Internet Explorer.

Jaké má výhody Internetbanking

Internetové bankovnictví Servis 24 má spoustu výhod. Jednou z nich je jednoduché a rychlé ovládání uživatelského účtu, který je přehledný a snadno se ovládá. Dalším plusem je naprostá bezpečnost všech platebních transakcí. Jednotlivé platby se autorizují, takže nemusíte mít strach, že byste o svoje peníze přišli. Dalším pozitivem je úspora času – díky službě Servis 24 nemusíte chodit na pobočku České spořitelny, ale vše můžete pohodlně vyřídit ze svého domova nebo kanceláře. Poslední výhodou je také úspora peněz – jednotlivé platby, které zadáváte přes internetové bankovnictví Servis 24 vyjdou levněji, než kdybyste je prováděli přímo na pobočkách banky.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací České spořitelny a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!